Slyšeli jste už o „kraniosakrální terapii?“

Nebudu přehánět, když řeknu, že mi doslova změnila život. Tato jemná technika, kdy se oslovuje vnitřní systém člověka k tomu, aby se probudil jeho samoozdravující proces, je naprosto úžasná záležitost. Nejen, že se vyřeší spoustu zdravotních potíží, ale navíc se při této terapii nádherně zklidníte, odpočinete si a dobijete „baterky“

Co znamená kraniosakrální terapie? Kranio je lebka a sakrum je křížová kost. V podstatě se pracuje s mozkomíšním mokem, který vyplňuje oblast hlavy a prochází páteří. Nejen v této oblasti mezi lebkou a křížovou kostí prochází tzv. „dech života“. Ten se nachází a jde nahmatat i na periferiích těla (na rukou i nohou). Proto, když dělám tuto terapii „oťapkávám“ si klienta a diagnostikuji si ho pomocí doteku.

Celé fyzické tělo je protkáno tzv. fasciemi (když pracujete s masem, je to taková průhledná blanka na jeho povrchu). Tyto fascie vedou od konečků prstů až k lebce. Když si klienta diagnostikuji dotekem, vnímám právě pohyb těchto fascií, které mě vedou k místu traumatu, bolesti nebo stažení.

Následné ošetření, toto stažení rozvolňuje, zklidňuje bolest a odstraňuje traumata. Ošetření je velmi jemné, slabounké doteky v místě „nekomfortu“ klient téměř nevnímá. Naopak vnímá uvolnění, zklidnění, relaxaci. Mnoho klientů u ošetření vstupuje do hluboké relaxace.

Lidé, kteří byli vyhořelí, znovu načerpají energii a naopak lidé, kteří jsou v presu (ADHD) se po terapii zklidňují.

Chcete se i vy naučit tuto techniku? Nebo jen vyzkoušet jako klient? Pak právě pro vás připravuji workshopy a kurzy kraniosakrální terapie. Případně se můžete objednat ke mě na sezení ( čti ležení 🙂 )

Specializuji se na kraniosakrální terapii, díky které můžete i vy objevit své samoléčící schopnosti a najít ve svém životě jak zdravotní, tak vztahovou rovnováhu. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.